چاپ

آیین راه اندازی طرح های ارتباطی اپراتور دوم

محمود واعظی عصر چهارشنبه در حاشیه آیین راه اندازی طرح های ارتباطی اپراتور دوم در جمع خبرنگاران گفت: کمیته اینترنت اشیا در زمینه رعایت حریم خصوصی، امنیت و قوانین مرتبط اقدام کرده است.
وی از برنامه ریزی این کمیته برای رعایت حریم خصوصی در چارچوب اینترنت اشیا خبر داد و ادامه داد: برای حفظ امنیت نیز برنامه هایی تدارک دیده شده است که کم کم اجرا می شود.
واعظی اعلام کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) در حال برنامه ریزی برای تدوین قوانین و مقررات مناسب اینترنت اشیاست.
وزیر ارتباطات درباره اختصاص فرکانس برای اینترنت اشیا گفت: اکنون طرح های این بخش در مرحله آزمایش است و از این رو، اختصاص باند فرکانسی درست نیست؛ زیرا ممکن است در آینده با کمبود فضا روبرو شویم اما فرکانس مناسب، آماده شده است.
به گزارش ایرنا، اینترنت اشیا مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات و فناوری پیشرفته ای است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان یا اشیا) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه های ارتباطی شامل اینترنت یا اینترانت، فراهم می شود.

** مرکزهای ارایه خدمت مستقیم 2 برابر می شود 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد تا یکسال پیش 66 پاپ (مرکز ارایه خدمت مستقیم) در سراسر کشور وجود داشت که این میزان پارسال به 104 نقطه رسید و سال آینده به 170 نقطه افزایش می یابد.
به گفته وی، افزایش مرکزهای پاپ سبب می شود اپراتورهای ارایه کننده خدمات و شرکت های فعال در بخش آی.سی.تی بتوانند خدمات زیربنایی را از شرکت ارتباطات زیرساخت با کیفیت مناسب و قیمت خوب در همه شهرهای کشور دریافت کنند.
واعظی افزایش شمار شرکت های توزیع محتوا و خدمات دهنده بخش آی.سی.تی در کشور را ناشی از کاهش تعرفه ها و بهره برداری از طرح های زیرساختی دانست.
به گفته وی، همه طرح هایی که دهه فجر امسال به بهره برداری رسیدند توسعه اشتغال و رونق کسب و کار را دنبال می کردند.
به گزارش ایرنا، در دهه فجر امسال از طرح های گوناگونی مانند مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات رونمایی شد. 
در هفته های آینده نیز از خدمات دولت الکترونیک و دولت همراه بهره برداری می شود. 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد