چاپ

مراسم رونمایی از محصولات برگزیده و گشایش فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران

 

 

 

دکتر محمدجعفر صدیق روز یکشنبه در مراسم رونمایی از ١٠ محصول برگزیده و گشایش فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: یکی از رویکردهای جدی ما حمایت از راه اندازی شرکت های زایشی است به گونه ای که هریک از دانشجویان دانشگاه تهران که متقاضی إیجاد شرکت باشد بتواند قبل از فارغ التحصیلی، شرکت خود را تأسیس کند.
وی اعطای گرنت تحقیقاتی را از دیگر رویکردهای جدی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برشمرد و گفت: امسال موفق به پرداخت ١٠٠ گرنت پنج میلیون تومانی به فناوران و محققان شدیم درحالی که ٨٠٠ متقاضی داشتیم.
صدیق خاطرنشان کرد: علت اصلی این که فقط پاسخگوی یک هشتم تقاضاهای دریافت گرنت هستیم، به محدودیت های مالی بر می گردد.
وی با بیان اینکه محصولات فناورانه برای رسیدن به مرحله رونمایی باید فرآیندهای پیچیده ای را طی کنند، اظهار داشت: این محصولات باید دو ویژگی بارز داشته باشند، نخست اینکه از طریق تحقیق و توسعه و مهندسی معکوس، به مرحله ساخت رسیده باشند و دیگر اینکه، محصول آنها تجاری سازی شده و وارد بازار شده باشد.

صدیق خاطرنشان کرد: 25 محصول جدید شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، متقاضی رونمایی بودند که پس از مراحل داوری، 10 محصول برای رونمایی در دهه فجر امسال انتخاب شدند که امروز شاهد رونمایی آنها هستیم.
در این مراسم از 10 محصول شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با نامهای نرم افزار جامع مدیریت استراتژیک و عملکرد پوینتر، شامپو رکوبیزول، پویشگر مغزه های حفاری، یاشام 110 (دستگاه الکتروکاردیوگراف تک کاناله)، نرم افزار یکپارچه تحت وب تیم یار، واقعیت مجازی آنلاین OVR، دستگاه پرس قرص تک عددی، ماسک تنفسی FFP3، مبدل حرارتی صفحه ای 'پوسته-پلیت' Welded plate heat exchanger و سامانه پایش مکانی گیتا در محل دانشکده مدیریت دانشگاه تهران رونمایی شد.

 


فن بازار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با حضور 50 شرکت دانش بنیان و با ارائه بیش از 110 محصول فناورانه در حاشیه این مراسم آغاز به کار کرد.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد