چاپ

نشست خبری انجمن داروسازان ایران

 

 

 

حمید خیری عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان در خصوص بدهی سازمان‌های بیمه گر به داروخانه ها گفت: سازمان های بیمه گر هیچ زمانی به وظایف قانونی خود عمل نکرده اند و متاسفانه هیچ موقع نشده که وقتی صورت حساب از داروخانه ها صادر می‌شود بیمه ها پرداخت ها و بدهی های خود را به موقع به داروخانه ها پرداخت کنند.

وی افزود: زمانی که ما با این بدعهدی ها مواجه می‌شویم مجبوریم مشکلات خود را در رسانه‌ها اعلام کنیم، متاسفانه با دیرکرد پرداخت بیمه‌ها خدمات رسانی داروخانه ها با مشکل مواجه شده است و در مواقعی برای جبران بدهی‌ها و چک های برگشتی خود اقدام به وام گرفتن از بانک ها می‌کنند و مشکلی بر روی مشکلات اضافه می‌شود.

وی افزود: زمانی که داروسازان اقدام به گرفتن  قرض و وام می‌کنند در بازپرداخت آن به مشکل بر می‌خورند. در مواقعی طلب داروخانه‌ها از بیمه ها از میزان وام و بدهی که از بانک‌ها دریافت کرده‌اند فراتر می‌رود.

مسئول روابط عمومی انجمن داروسازان ایران ادامه داد: سازمان های بیمه گر باید توجه داشته باشند اگر قرار است تاخیری در پرداخت ها و بدهی ها صورت گیرد باید جریمه و خسارت دیرکرد پرداخت ها در نظر داشته باشند. متاسفانه با توجه به مشکلات موجود انگیزه فعالیت داروسازان کاهش پیدا کرده و بیشتر تلاش خود را صرف پرداخت بدهی‌ها و پاس کردن چک های برگشتی می‌کنند و وقتی برای خدمت رسانی به مردم قرار نمی‌دهند.

خیری در پایان تصریح کرد: مسئولان باید بدانند اگر معوقات و دیرکرد در پرداخت بدهی‌های بیمه ها ادامه پیدا کند،‌داروخانه ها از ارائه خدمت به افراد تحت پوشش بیمه سلامت و تامین اجتماعی خودداری می‌کنند. راه برون رفت از این مشکلات اصلاح ساختار بیمه ها و اصلاح ساختارها قرارداد ها است.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد