چاپ

در مراسم اربعین سال‌های آینده؛ آمادگی ستاد اربعین برای اعزام ده میلیون زائر

 

 

 

 اولین جلسه شواری راهبردی اربعین حسینی (ع) به ریاست ذوالفقاری معاون محترم امنیتی و انتظامی و رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی و با حضور اعضای شورا برگزار شد.
ذوالفقاری در این جلسه ضمن بر شمردن وضعیت کلی اقدامات برگزاری مراسم اربعین سال جاری و اهتمام و پیگیری برنامه‌ها و وظایف از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط و کمیته‌های ستاد مرکزی اربعین حسینی، بر ضرورت و استمرار برنامه ریزی‌های مدون در برگزاری مراسم سال آتی با هدف افزایش زمینه‌های مردمی مراسم با شکوه اربعین و کاهش و رفع مسائل و مشکلات فرآروی اجرای این مراسم تاکید کرد.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره برنامه‌ها و اقداماتی که موجب تسهیل در روند تردد زائرین و برنامه‌ریزی‌های مراسم اربعین سال ۹۸ ازجمله تکمیل مسیر‌ها و زیر ساخت‌های لازم در مسیر ایلام به مهران، پیگیری چهار بانده کردن مسیر مهران به نجف، بازنگری در برخی از سیاست‌های در مراسم اربعین با در نظر گرفتن شرایط در داخل و کشور عراق، بررسی اصلاح، حذف و یا جایگزین کردن برخی سیاست‌ها و همچنین ایجاد راه کار‌های مناسب برای افزایش تسهیل سازی در روند‌ها مباحثی را مطرح کرد.
وی با اشاره به تاکید و نگاه جدی وزیر کشور مبنی بر آمادگی کامل ستاد مرکزی اربعین در اعزام بیش از پنج تا ده میلیون نفردر مراسم اربعین حسینی در سال‌های آتی، بر لزوم آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای این حجم از زائرین در مرز‌های خروجی کشور از طریق تحقق آن از جانب کمیته‌های ذیربط تاکید کرد.
در این جلسه شهریار حیدری مدیر کل امور مرزی و دبیر شورای راهبردی ستاد مرکزی اربعین حسینی براساس محور‌ها و دستور کار این جلسه، ضمن تشکر مجدد از پیگیری‌ها و عملکرد کمیته‌های سیزده گانه ستاد مرکزی اربعین حسینی، گزارشی از اهم اقدامات، آسیبها، نقاط قوت، ضعف، تهدیدات و فرصت‌های برگزاری مراسم اربعین سال ۹۷ در داخل و خارج از کشور ارائه کرد.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد