چاپ

جاماندگان اربعین در قبله تهران؛ ری کربلای دوم شد

 

 

 

پیش از ظهر سه شنبه و همزمان با اربعین حسینی، جامانده های اربعین از سراسر استان تهران و حتی نقاط دیگر کشور به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آمدند، تا با امام حسین(ع) بیعتی مجدد ببندند و با سید الشهدا(ع) درد دل کنند و با احساساتی پاک، طلب سفر کربلا در سال آینده کرده و برای عدم حضور در بین الحرمین اشک بریزند.

آری، اینجا قبله تهران و میعادگاه عاشقان است، برخی از ورامین، پیشوا، پاکدشت و قرچک آمده اند، تا خود را به عشاق الحسین برسانند و برخی نیز از شهر تهران، شهرقدس، اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان آمده اند تا عرض ارادت به ساحت مقدس مولای عاشقان کنند.

ورودی های حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از ازدحام خالی نمی شود، تا چشم کار می کند، جمعیت عاشقان و دلباختگان حسینی است، عده ای در گوشه ای از حرم نشسته و اشک می ریزند، تعدادی دیگر روضه می خوانند و برخی نیز به سینه زنی و عزاداری مشغول هستند.

خیابان های فداییان اسلام و سلمان فارسی از جمعیت خالی نمی شود، به گفته فرماندار ویژه ری ۷۰ موکب در این مراسم به زائران خدمت می کنند. یکی چای می دهد، یکی غذا و دیگری خدمات ارائه محصولات فرهنگی و تبلیغی را به عهده گرفته است.

پیش بینی شده بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در این راهپیمایی شرکت کنند.

یکی از خادمان که در مسیر فشافویه به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) کفش جاماندگان را واکس زده و دستمال می کشد، می‌گوید: « مهم نیست، چه کاری می کنی، مهم این است، که خادم الحسین شوی، همه خدمتگزار و نوکر امام حسینیم و خدمت به زائران تنها ماموریت ما است. »

آرزویی جز تعجیل در فرج امام زمان(عج) ندارم

سربندهای متعددی با نوشته های «لبیک یا حسین» ، « حب الحسین یجمعنا» ، « جامانده ام» ، «شوقُنا کربلا» ، « هیهات من الذله» و ...در بین راهپیمایان به چشم می خورد، گروهی از شهریار در غرب تهران به این راهپیمایی آمده بودند و در مورد علت حضور خود در این راهپیمایی می گویند: ما هرسال در این موقع کربلا بودیم، اما امسال سعادت نداشتیم، حال آمده ایم، تا با حضور در خیل عظیم جاماندگان اربعین، قلب و روح خود را شستشو داده و قدری آرام شویم.

یکی از این افراد، در حالی که اشک می ریخت و فریاد « لبیک یا حسین» سر می داد، به خبرنگار مهر گفت: امروز همه ما داغدار مصائبی هستیم، که بر اهل بیت عصمت و طهارت رفت و قدردان ایستادگی و آزادمردی سیدالشهدا(ع) هستیم و خواهیم بود، امامی که خون خود را نثار کرد، تا اسلام ناب محمدی(ص) همچنان زنده بماند و امروز آمده ام تا بگویم، پای عهد و بیعت خود با ولایت خواهم ماند.

جامانده دیگری که از شمیرانات خود را به راهپیمایان جنوب تهران رسانده بود، نیز در گفتگو با خبرنگار مهر شرایط امروز جهان و دنیای اسلام را پیچیده توصیف کرد و افزود: امروز مسلمانان در نقطه نقطه جهان نیازمند اتحاد هستند و تجمعاتی مانند اربعین، تمرین اتحاد، برابری و برادری بین مسلمانان است.

وی ضمن آرزوی تعجیل در فرج امام زمان(عج) گفت: آرزویی جز فرج امام عصر(عج) ندارم و امروز آمده ام تا با خواهش و تمنا به سیدالشهدا(ع) برای تعجیل در فرج متوسل شوم.

امروز در ری، ورامین، شهریار، ملارد، پیشوا، دماوند، شهرقدس و جای جای استان تهران و نیز سراسر کشور و جهان مانند کربلا غوغایی به پا است و دسته های عزاداری با هر نوا و سنت و آئینی در این پیاده روی، داغ عزیز زهرا و شهادت مظلومانه اش را یاد می کنند.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد