چاپ

رئیس فدراسیون فوتبال: باشگاه های بدهکار نمی توانند بازیکن یا مربی خارجی جذب کنند

 مهدی تاج» روز یکشنبه در حاشیه مراسم کاشت نهال به مناسب 15 اسفند روز درختکاری در کمپ تیم های ملی و در جمع خبرنگاران افزود: بدهکاری باشگاه ها به دو گروه، بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی تقسیم می شود. البته باید بدهکاری تیم‌ ها به بازیکنان داخلی در سه تا چهار سال پرداخت شود. 
وی گفت: فدراسیون جهانی فوتبال به تیم های بدهکار اجازه بازی در لیگ برتر را نمی دهد. این در حالی است گه اگر الزام فیفا رعایت شود، شاید فقط دو تیم حق بازی در لیگ برتر ایران را داشته باشند. همچنین نبود لیگ به پویایی تیم ملی فوتبال ضربه می زند و تنها راه، تسویه بدهی باشگاه ها است.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه هم اکنون تیم استقلال تهران 10 میلیارد ریال به بازیکنانش بدهکار است، گفت: این بدهی در کنار 100 هزار دلار هزینه بازیکنان خارجی سابق برای این باشگاه است.
تاج گفت: در حال حاضر بدهی تیم های راه‌آهن، سیاه ‌جامگان و پدیده نگران ‌کننده است. اما خوشبختانه بقیه تیم ‌ها اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده‌اند که فدراسیون فوتبال هم به آنها کمک می‌ کند. این درحالی است که مقصر و عامل اصلی این مشکلات باشگاه‌ ها هستند و اگر فیفا آنها را جریمه یا محکوم به کسر امتیازکند، خودشان آسیب می‌ بینند و ما هم مجبوریم که این جریمه‌ ها را اعمال کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اختلاف باشگاه‌ ها با بازیکنان تیم ملی و احتمال دعوت نشدن آنها به تیم ملی، گفت:
اختلاف بین باشگاه‌ها و تیم ملی در همه کشور های صاحب فوتبال دنیا وجود داشته و خواهد داشت. به هر حال یکسری حرف‌ های بی مورد زده شد و افرادی از طریق پنج مصاحبه در روز، خود را دلسوز فوتبال ایران نشان دادند. اما فدراسیون با برنامه ‌ریزی و تدبیر به این اتفاقات پایان داد. البته باشگاه پرسپولیس هم در این خصوص خیلی خوب مدیریت و همکاری کرد.
پیش از این اختلافات برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس و کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی سبب شد تا کی روش هشت بازیکن سرخپوشان را از تیم ملی کنار بگذارد.
تاج ادامه داد: در چند روز آینده بهترین نفرات به اردوی تیم ملی دعوت می‌ شوند. البته برنامه تیم ملی طبق روزهای تعیین شده فیفا نخواهد بود. بلکه به همان برنامه ‌ریزی از قبل انجام شده عمل خواهیم کرد تا با کمک یکدیگر هرچه زودتر صعودمان را به جام جهانی 2018 قطعی شود.
وی با اشاره به اینکه تیم ملی فوتبال صدرنشین برترین تیم های آسیایی است، گفت: تلاش می کنیم زمین شماره یک کمپ را هر چه زودتر آماده کنیم تا پس از نوروز 96 در اختیار تیم ملی فوتبال قرار بگیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد