چاپ

وزارت ورزش و جوانان: باشگاه ورزشی غیرمجاز پلمب شد

سیروس احمدی افزود: با تشکیل کمیته نظارت بر سلامت باشگاه ها و اماکن ورزشی در راستای نظارت بر سلامت آنها و اخذ گزارش های مربوطه در زمینه حضور نیافتن مربیان رسمی، توزیع داروهای نیروزا و پروانه بهره برداری در سال 92 از تعداد کل 15 هزار و 446 مکان ورزشی، 10 هزار و 463 مورد بازرسی و از این تعداد 387 باشگاه پلمب شد.
وی گفت: همچنین در سال 93 نیز از همین تعداد اماکن ورزشی 9 هزار 359 مورد بازرسی شدند که 342 باشگاه تعطیل شد.
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان افزود: در سال 94 از تعداد 21 هزار و 590 باشگاه ورزشی 11 هزار و 235 مورد بازرسی و 590 مورد آن به پلمب شده است.
احمدی در خصوص پلمب این باشگاه ها توضیح داد: این مراکز به دلیل نداشتن مجوز، استفاده از داروهای غیر مجاز و تجویز به ورزشکاران تعطیل شدند.
وی اضافه کرد: تیم فعال بازرسی از نمایندگان حراست، حقوقی، امور باشگاه ها، بازرسی، رئیس هیات پزشکی ورزشی و رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان با مدیریت مدیران کل ورزش و جوانان استان ها تشکیل شد و بر این اساس آمار اماکن بدون مجوز کاهش یافته و با توزیع و نگهداری داروهای نیروزا برخورد جدی صورت گرفت. 
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان از بازرسی میدانی 51 فدراسیون ورزشی در سال جاری خبر داد و گفت: این اقدام برای نخستین بار در حوزه دفتر بازرسی صورت گرفته است در حالی که در مدت سه سال قبل 27 فدراسیون بازرسی شده بودند. 
احمدی اضافه کرد: برای نخستین بار نیز 408 اداره ورزش و جوانان شهرستان های سراسر کشور و 15 اداره کل استانی در سال 95 مورد بازرسی کارشناسان این دفتر قرار گرفته اند.
وی به بهبود فرآیند و مکانیزم پاسخگویی به شکایات مردمی اشاره کرد و افزود: تا سال 94 مدت پاسخگویی فیزیکی به مکاتبات مردمی بیش از سه ماه به طول کشید که در سال 95 این زمان به 30 روز کاهش یافته است.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان گفت: سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی بر اساس دستورالعمل های مصوب دولت از سال 88 راه اندازی شده است و مردم در این سامانه شکایات و درخواست های خود را ثبت و کد رهگیری دریافت می کنند و کارشناسان دفتر بازرسی این سامانه را رصد و پاسخگوی مردم خواهند بود.
احمدی افزود: اکنون بیش از 80 درصد امور وزارت ورزش و جوانان به صورت سامانه ای پیگیری می شود.
وی سامانه های موجود در دفتر بازرسی را سامانه سامد، سامانه سازمان بازرسی کل کشور، سامانه حقوق شهروندی، سامانه نظام سلامت اداری و سامانه بازرسان ماده 91 و 92 قانون خدمات کشوری نام برد و افزود: تمامی این سامانه ها در وزارتخانه و ادارات کل استانی نصب و راه اندازی شده است که در ستاد وزارتخانه هفت کارشناس و در هر استان 3 کارشناس، مسئول رصد و پاسخگویی به سامانه های راه اندازی شده هستند.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان در ادامه افزود: مدت زمان پاسخگویی به شکایات سامانه بازرسی کل کشور از 6 تا 7 ماه در سال های گذشته به 30 روز کاری و همچنین پاسخگویی به نامه های دفتر مقام معظم رهبری به یک هفته کاهش یافته است.
وی بیشترین فراوانی موضوعات شکایات و درخواست های مردمی را موضوعات مربوط به استخدام، احداث اماکن ورزشی، تبدیل وضعیت شغلی، مساعدت مالی، وام و درخواست اقلام ورزشی دانست و گفت: تعداد درخواست های مردمی در سال 95 به 161 مورد رسید که به همه آنها پاسخ لازم از سوی کارشناسان این دفتر داده شد.
احمدی همچنین در خصوص حوزه ارزیابی عملکرد ادارات کل ورزش و جوانان استان ها توضیح داد: از سال 88 تا 91 این ارزیابی ها به صورت فیزیکی انجام می شد که با راه اندازی سامانه ارزیابی عملکرد از ابتدای سال 92 به صورت الکترونیکی انجام می شود.
وی اضافه کرد: همچنین با حضور مسعود سلطانی فر در راس این وزارتخانه شاخص های ارزیابی ادارات کل تحت 7 محور شامل حوزه های وزارتی، ورزش قهرمانی، جوانان، بانوان، همگانی و روستایی، فرهنگی و آموزش، حقوقی، مجلس و امور استان ها، توسعه منابع و پشتیبانی و طرح های عمرانی مورد ارزیابی تحت وب و یا به صورت زنده قرار می گیرند.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد وزارت ورزش و جوانان گفت: از سال 91 تا 94 و با محول کردن پیگیری موضوعات ارزیابی به دفتر مدیریت عملکرد، وزارت ورزش و جوانان بین 10 دستگاه برتر قرار گرفته است.
احمدی گفت: نتایج ارزیابی ادارات کل ورزش و جوانان استان ها هر سال در اردیبهشت سال بعد به وزیر ارائه و در صورت تایید به استان ها و واحد های تابعه ابلاغ می شود و استان های برتر در جشنواره شهید رجایی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد