چاپ

اعلام آمادگی مجلس برای کمک تعزیرات با استفاده از مرکز پژوهش ها و کمیسیون ها

 

 

 

 جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جوان و انقلابی بودن نیروهای انسانی این سازمان، گفت: در ۱۱ ماه نخست سال جاری تعداد پرونده های وارده به سازمان ۲۰درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و علیرغم افزایش پرونده های وارده، مدت زمان رسیگی به پرونده ها کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان این مطلب که ارزش ریالی پرونده های مهم و ملی در سال جاری ۷۶ درصد رشد داشته، افزود: در حوزه پرونده های ارزی شاهد رشد ۸۶ درصدی پرونده ها و افزایش ارسال پرونده از سوی بانک مرکزی و بانک های عامل بوده ایم.

انصاری با اشاره به مشکلات ساختاری و سخت افزاری موجود در انجام ماموریت های سازمان تعزیرات گفت: با وجود ۳۹۷ شهرستان مصوب وزارت کشور، تعداد ۳۴۹ اداره مصوب در چارت سازمانی تعزیرات وجود دارد که در حال حاضر ۱۷۴ اداره فعال و مستقر هستند اما نیمی از این ادارات مستقر نیز فعالیتشان به صورت پاره وقت است.
وی تصریح کرد: ۱۳۸ ساختمان تعزیرات در کشور استیجاری است و عملا ساختار تعزیرات در نزدیک به ۴۰ درصد کشور وجود ندارد و عملا مداخله نظارتی و تعزیراتی در این بخش از کشور در شرایط فعلی امکان پذیر نیست.
وی تاکید کرد: آئین دادرسی مستقل و رفع نواقص موجود در قانونگذاری و اثربخش کردن وجود تعزیرات در بازار نیازمند همکاری مجلس شورای اسلامی در تمام حوزه های رسیدگی، نظارت و ضمانت اجرای احکام است.
دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بازتاب فعالیت های سازمان تعزیرات در رسانه ها را نشانگر عملکرد مطلوب این سازمان عنوان کرد و گفت: برای اثرگذاری بهتر باید آسیب شناسی عملکردی از فعالیت های تعزیرات برای بازدارندگی در بازار بیشتر شود تا مردم خدمات سازمان تعزیرات را حس کنند.
وی افزود: بهترین راه جمع آوری اطلاعات و داده ها در تعزیرات، کاهش مداخله نیروی انسانی است و باید شبکه دریافت گزارش ها و شکایات هوشمند شود.

لاریجانی با بیان این مطلب که مجلس آمادگی دارد از ظرفیت مرکز پژوهش ها و کمیسیون ها برای کمک به سازمان تعزیرات استفاده کند؛ اظهار داشت: با توجه به فشار موجود بر مردم در بازار و خریدهای شب عید؛ لازم است برای افزایش اثرگذاری با قوانین موجود از همراهی قوه قضائیه و مجموعه دادستانی کل کشور استفاده و با اخذ اجازه ویژه، به حل مشکلات مردم برسیم.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد