چاپ

هشتمین کنفرانس بین المللی اکوستیک و ارتعاشات ایران

 

 

 

هشتمین کنفرانس بین المللی اکوستیک و ارتعاشات ایران در دانشگاه شهید بهشتی دانشکده فنی مکانیک پردیس عباس پور برگزار شده است

 

هشتمین کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات - تهران، دانشگاه شهید بهشتی در 13 و 14 آذر ماه 1397 دانشکده مهندسی مکانیک و انرژی پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی تهران ایران.

در این خصوص گفتگویی اجمالی با دکتر عباس رهی , دبیر کمیته اجرایی همایش داشتیم . دکتر رهی نقش مهم متخصصین و فناوران کشور را در این عرصه با توجه به اقتصاد و شرایط تحریم که شاهد آن هستیم تشریح کرد.
دبیر کمیته اجرایی همایش گفت: بحث اصلی که ما داخل کنفرانس داریم با توجه به وضعیت تحریم ها بسیاری از کارخانجات و صنایعی که داریم بالطبع ماشین آلات کم کم فرسوده میشوند و ارتعاشات آنها از حد مجازشان بالاتر می رود که مهمترین مبحث برای یک ماشین و یک کارخانه وقتی ارتعاشاتش از حد مجاز بالاتر برود مبحث از کار افتادن است و درواقع آن صنعت دیگر نمیتواند از آن ماشین استفاده کند لذا مهم است که بتوانیم ارتعاشات را به حد مجاز آن برسانیم و اجازه ندهیم تولید از حرکت بایستد به طور مثآل در صنایع سیمان در بعضی از ماشین آلات و فن ها نمیتوانند با سرعت نامی خودشان کار کنند.

وی افزود: عدم کار کردن سرعت نامی و در آن ظرفیتی که برایشان پیش بینی شده ضربه مهلکی به مقدار و تولید و بالطبع باعث می شود که ما نتوانیم آن حداکثر تولید را از آن کارخانه انتظار داشته باشیم .
وی خاطرنشان کرد: شناخت ارتعاشات و پایش ارتعاشات و ارائه راه حلی برای کاهش ارتعاش ماشین در حد مجاز ما را به این نقطه میرساند که بتوانیم از آن ماشین آلات و ظرفیت نامی آنها استفاده کنیم.
دبیر کمیته اجرایی همایش در ادامه افزود: اگر محاسبه کنیم در طول سال میلیاردها تومان به اقتصاد کشور می تواند کمک کند این وضعیت در شرایط تحریم بیشتر نمود دارد و علت آن این است که ما نمیتوانیم ماشین آلات خود را نوسازی کنیم و ماشین آلات قبلی بعد از مدتی که عمر خود را سپری می کنند طبیعی است که نیاز به تعمیرات داشته باشند و دارای ارتعاش زیادی باشند و نیاز به متخصصین داریم که بتوانند در این زمینه فعالیت کنند کاهش وضعیت را انجام دهند و در آن حد مجاز بتوانیم ارتعاش ماشین را با راه کارهایی در حد مجاز نگه داریم .
وی در پاسخ خبرنگار ما در این خصوص که متخصصین توانسته اند به این فناوری جهت پایش این نوع ارتعاشات دست یابند نیز گفت :خوشبختانه چنین است کارشناسانی داریم که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و در صنعت بسیار فعال هستند و اموزش هایی در این راستا دیده اند .
وی ادامه داد: متخصصینی داریم که می توانند مشکلات مرتبط با ارتعاشات و اکوستیک را حل کنند و در کشور باز هم بسیار نیاز به این تخصص داریم و کارشناسان بیشتری نیاز دارند ولی جای خوشبختی است که افرادی داریم که به راحتی می توانند مشکل را شناسایی کنند , راه حل اراییه دهند و بهتر از آن این که افرادی را آموزش دهند که در آینده نزدیک این افرادی که آموزش دیده اند مشکلات صنعت را برطرف کنند و عملا کارخانجات هیچگاه با توقف ناخواسته ناشی از ارتعاش ماشین آلات صنعتی مواجه نشوند .

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد