چاپ

در مراسم دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ هاشمی در نهضت اسلامی از یاران نزدیک امام (ره) بود

 

 

 

آقای روحانی در مراسم دومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، از این یار دیرینه امام و رهبری بعنوان نواندیشی اسلامی یاد کرد که حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران و انقلاب اسلامی ایران دارد. 
وی گفت: هاشمی در طول زندگی اش همواره برتر و بالاتر از آن منصب و جایگاهی بود که در آن قرار داشت.
 

آقای روحانی به دوران طلبگی آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: در قم قبل از نهضت اسلامی این طلبه جوان و پرشور مجله‌ای را به نام مکتب تشیع منتشر کرد تا از قلم بزرگان حوزه استفاده شود. 
وی این اقدام آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دوران طلبگی و در دهه ۳۰ بعنوان اقدامی بزرگ یاد کرد و افزود: در نهضت اسلامی و حرکت اسلامی آیت الله هاشمی رفسنجانی از آغاز از یاران نزدیک و شاگردان امام بود و همواره بالاتر از فضلا و نخبگان حوزه تلاش می‌کرد. 
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در دوران انقلاب و نهضت اسلامی که درباره مسائل دینی و اسلامی کتاب نوشته می‌شد، آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره سردار سازندگی دوران قجر یعنی امیرکبیر بزرگ کتاب نوشت. 
وی گفت: آن روز که کمتر کسی به فکر خاورمیانه و فشار‌ها به ملت‌های منطقه بود او درباره فلسطین کتاب نوشت. 
روحانی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی اموالش را در راه خدا داد و بسیاری از طلبه‌های فقیر را صاحب خانه کرد. 
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شجاعی بود که هیچ شلاقی حتی شلاق و زندان‌های ساواک در دوران ستمشاهی نتوانست او را به زانو درآورد و حتی شلاق بر آبروی هاشمی هم نتوانست او را به زانو درآورد. 
رئیس جمهور افزود: همه می‌دانیم که شلاق بر جسم چقدر دردناک است، اما شلاق بر حیثیت و آبرو را تا کسی در این موقعیت قرار نگیرد نمی‌تواند بفهمد و احساس کند.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد