چاپ

بیانات رهبر معظم انقلاب فصل جدیدی در تعامل با همسایگان گشوده است

 

 

 

محمدجواد ظریف در پیامی به «همایش تبیین سیاست همسایگی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری» که صبح چهارشنبه در مشهد برگزار شد اظهار کرد: امسال در اولین روز سال نو مقام معظم رهبری در مشهد و حرم مطهر امام رضا(ع)موضوعات راهبردی کشور را در عرصه‌های مختلف داخلی و بین المللی با عموم مردم در میان گذاشتند.

وی افزود: در موضوع سیاست خارجی رهبر معظم انقلاب عنایت ویژه‌ای به موضوع اهمیت همسایگان در سیاست خارجی کشور داشته و اظهار کردند« وسعت سرزمین کشورما و همسایگی با آب‌های بین المللی آزاد، از فرصت‌های این کشور است؛ ما از این‌ها به طور کامل استفاده نمی‌کنیم؛ یکی از دو حاشیه خلیج فارس متعلق به ماست، بخش عمده‌ای از دریای عمان متعلق به ماست. همسایگان متعدد؛ با پانزده کشور همسایه هستیم و این یک امکان و یک ظرفیت بسیار مهم برای کشور ماست. کشور ما از لحاظ جغرافیایی در جای حساسی قرار گرفته است، نقطه اتصال شرق و غرب و شمال و جنوب است و این از لحاظ جغرافیایی مهم است»

ظریف تصریح کرد: دقت و اهمیت بیانات مقام معظم رهبری در موضوع همسایگان در سیاست خارجی فصل جدیدی را در توجه خاص به این موضوع هم در عرصه اجرا و هم درعرصه تحقیق و پژوهش گشوده است.

وزیر امور خارجه بیان کرد: برگزاری همایش حاضر یکی از موارد مهم در مباحث علمی - پژوهشی مربوط به آن است که نتایج آن می‌تواند به اجرای بهتر سیاست خارجی در این عرصه کمک کند و انتظار می‌رود این همایش و دیگر ابتکارات مشابه توسط دانشگاه‌ها و اندیشکده‌های مختلف کشورمان بتواند مبانی و مفاهیم پایه سیاست همسایگی جمهوری اسلامی ایران را بهتر تبیین کند و راهکارهای مناسب را برای بسط و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای خصوصا با همسایگان پیشنهاد کند.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد